درخواست هاي زيادي از سوي کاربران در سامانه تعميرات موبايل در محل البان ثبت شده که از کم شدن صداي گوشي خود شکايت مي کنند و نگران هستند که چه اتفاقي ممکن است براي گوشي شان افتاده باشد. خبر خوب اينکه در اکثر مواقع راه حل اين مشکل بسيار ساده هست و خودتان با احتياط مي توانيد آن را برطرف کنيد. با يک آموزش تعميرات موبايل رايگان از سوي البان همراه باشيد تا در صورت نياز خودتان گوشي خود را تعمير کنيد.


کم شدن صداي گوشي Elbaan


علت کم شدن صداي گوشي چيست؟


ما از گوشي همراه خود در انواع شرايط استفاده مي کنيم. دستمان کمي مرطوب باشد، صورتمان کمي عرق کرده باشد و … وقتي هم که از گوشي استفاده نمي کنيم در اکثر مواقع آن را در جيب خودمان مي گذاريم. تمام اين اقدامات سبب مي شود تا روي خروجي هاي صدا روي گوشي مان آلودگي و کثيفي بنشيند.


کم شدن صداي گوشي Elbaan


بعضا اين کثيفي به گونه اي مي شود که به جاي کم شدن صداي گوشي ، به نوعي صدايي در نمي آيد و يا خيلي کم شنيده مي شود. اگر به سوراخ هاي اسپيکر گوشي نگاه کنيد و نتوانيد توري داخل آن را تشخيص دهيد در واقع گوشي شما هم دچار اين مشکل شده است.مطلب مرتبط: گوشي تميزتر هست يا کاسه توالت؟در کنار کثيف شدن کم شدن صداي گوشي مي تواند دلايل ديگري نيز داشته باشد. از جمله مشکلدار شدن کپسول صدا، يا قطعي در فلت مربوط به اسپيکر و … اين مشکلات مورد بحث ما در اين پست نيستند و براي درمانشان توصيه نمي کنيم که خودتان بدون آموزش ديدن اقدام کنيد. اما براي اين موضوع هم راه حلي داريم که در انتها به شما خواهيم گفت.


راه حل مشکل کم شدن صداي گوشي چيست؟


در مورد وقتي که مشکل کثيفي است، همانطور که احتمالا خودتان هم حدس زده ايد، چاره کار تميز کردن است! بله، با يک تميز کردن ساده، اما با احتياط و رعايت نکاتي مي توانيد صداي گوشي خود را به روز اول برگردانيد.


کم شدن صداي گوشي Elbaan


در زير موارد احتياطي و مورد توجه در تميز کردن اسپيکر گوشي را ليست مي کنيم:  • براي تميز کردن خروجي هاي صداي گوشي خود، با توجه به ميزان کثيف بودن ابزار خاص نياز داريد. گاهي يک دستمال کافي است و بعضا بايد کمي هم از نوک سوزن بهره بگيريد.

  • هنگام تميز کردن خيلي احتياط کنيد که بدنه را آسيب نزنيد. اگر از سوزن استفاده مي کنيد، اين سوزن مي تواند از سوراخ اسپيکر بيرون آيد و بدنه و يا صفحه نمايش گوشي شما را خط بيندازد.

  • اگر کثيفي اسپيکر زياد هست و نياز داريد تا ابتدا با شي نوک تيز آن را کمي تميز کنيد، سعي کنيد محيط نظافت را خيس نکنيد. اين خيسي کار جدا کردن کثيفي ها را دشوار مي‎کند.

  • بهتر هست هنگام تميز کردن اسپيکر گوشي را خاموش کنيد. البته خاموش نکردن گوشي هم مشکلي پيش نمي آورد، اما ممکن است هنگام کار چون توجهتان به تميزکاري است، يک تماس يا پيامک باعث ترسيدن شما شده و گوشي از دستتان بيفتد.

  • خوب هست که بعد از خارج کردن کثيفي ها به سوراخ ها باد هم بزنيد.


کم شدن صداي گوشي Elbaan


بعد از انجام اين اقدامات حتما از نتيجه کار شگفت زده خواهيد شد. بعضا جک هدفون نيز که سوراخ نسبتا بزرگي روي گوشي محسوب مي شود مانند پورت شارژ گوشي خاک زيادي مي گيرد و بايد آن را هم بررسي کنيد. احتمالا اگر خاک هاي داخل گوشي خود را ببينيد خيلي بيش از اين متعجب خواهيد شد، که البته توصيه داريم خودتان گوشي را باز نکنيد.مطلب مرتبط: حل مشکل شارژ نشدن در گوشيتميز کردن گوشي چنانچه با احتياط و دقت انجام شود کار ساده اي هست، اما اگر خودتان تمايل به انجام آن نداريد، اصلا ناراحت نباشيد، البان به شما کمک خواهد کرد.


اگر صداي گوشي با تميزکاري درست نشد چکار کنيم؟


تا به اينجا شما گوشي خود را به نوعي سرويس کرده ايد و کثيفي هاي روي آن را برداشته ايد. ممکن هست کماکان مشکل صداي گوشي شما پابرجا باشد. ممکن است مشکلي سخت افزاري جدي تري داشته باشد. در اين صورت چاره کار چيست؟مطلب مرتبط: تميز کردن صفحه نمايش گوشيبراي اين مورد هم يک راه حل ساده داريم. کافي است وارد سامانه البان به نشانيwww.elbaan.com بشويد. يک درخواست ثبت کنيد و منتظر تماس کارشناسان البان باشيد. اين ثبت درخواست هيچ هزينه اي براي شما نخواهد داشت. ممکن هم هست در تماس اوليه ومشاوره رايگان تلفني کارشناس البان چنان راهنمايي شويد که مشکل بدون نياز به کار اضافه حل شود.


کم شدن صداي گوشي Elbaan


اما چنانچه نياز به اقدامات بيشتري باشد، تعميرکار با هماهنگي قبلي با خودتان و در صورت رضايت شما، در محلي که شما مي خواهيد و جلوي روي خودتان اقدام به تعمير گوشي خواهد کرد!


 


منبع: تعمير موبايل در محل البانمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معرفي تيشرت ، سويشرت ، هودي Marquita Scott Jose Nicole Kevin Dusty به کبودي ياس سوگند... سالم زيبا Yung