اگر شما هم گوشي اندرويدي داريد احتمال دارد که تبليغات هاي ناخواسته شما را آزار داده باشند. در اين پست البان در رابطه با شناسايي اپ هاي مزاحم و رفع مزاحمت آنها برايتان شرح مي دهد. اين مزاحمت ها ويروس نيستند، اما همچون ويروس آدم را کلافه مي کنند.


اپ هاي مزاحم ، البان


به اين تبليغات ها، تبليغات پاپ آپ (pop-up ad) مي گويند و جالب است بدانيد که اين تبليغات هاي مزاحم براي عده اي منبع درآمد محسوب مي شود. مي شود با زدن علامت ضربدر روي آنها به صورت موقت بستشان، اما اين کار موقتي بوده و بايستي اپ هاي مزاحم ايجاد کننده آنها را يافت.


اين تبليغات پاپ آپ از کجا مي آيند؟


ايجادکنندگان برنامه ها معمولا از تبليغات پاپ آپ به عنوان منبعي براي کسب درآمد استفاده مي کنند. موضوعي که باعث مي شود بتوانند اپ خود را به صورت رايگان ارائه دهند. يک تبليغ بزرگ که بعضا ناخواسته انگشتتان آن را لمس مي کند و وارد تبليغ مي شويد. همين لمس يا اصطلاحا کليک شما، به همراه کلي کليک ديگر مي شود منابع درآمدي شرکت هاي توليد کننده اپ. اما بعضا متوجه نيستند که اين کار چقدر باعث ناراحتي کاربر مي شود!


اپ هاي مزاحم ، البان


بنابراين اگر گوشي شما دائما برايتان تبليغ پخش مي کند، نگران نشويد، ويروسي نشده ايد، اپ يا اپ هاي مزاحم روي گوشي شما نصب شده اند و گاها اپ هايي که از کنار اپهاي ديگر به خودي خود نصب مي شوند عامل اين تبليغات هستند. ممکن است بلافاصله بعد از نصب برنامه اي متوجه بشويد، اما گاها هم نه. در ادامه روش يافتن اين اپ هاي مزاحم را خواهيم گفت.


1- يافتن اپ هاي مزاحم از طريق کنترل کردن اپ هاي اخير (Recent Apps)


وقتي تبليغي ظاهر مي شود، وقتي منشا آن از يک اپ ديگر است، در واقع آن اپ باز است. دکمه اي که شبيه به دو مربع در پايين صفحه نمايش گوشي تان است را انتخاب کنيد تا اپ هاي تازه استفاده شده ظاهر شوند. بعضا مي توانيد از اين بخش ببينيد که تبليغات مربوط به کدام اپ بوده. اپ را ببنديد و اگر خيلي به اپ نياز نداريد، آن را از گوشي حذف کنيد.


اپ هاي مزاحم ، البان


اگر از روي تصوير آن نمي توانيد اسم و يا آي اپ را متوجه شويد، انگشتتان را روي صفحه اش نگه داريد و روي گزينه App info بزنيد تا اطلاعات اپ را ملاحظه کنيد.


اپ هاي مزاحم ، البان


2- يافتن اپ هاي مزاحم بدون آي


گاهي اتفاق مي افتد که اپ مزاحم ايجاد کننده تبليغات در حالت قبلي نمايان نمي شود. اپي هست که اصلا آيي ندارد و در پس زمينه گوشي فعاليت مي کند. اين اپ را هم مي توانيد پيدا کنيد و از شر آن خلاص شويد.مطلب مرتبط: نصب اپ اندرويدياز بخش تنظيمات وارد بخش اپليکيشن ها (Applications) بشويد. اپ هاي نصبي را نگاه کنيد. اگر متوجه اپي شديد که هيچ آيي ندارد، کمي بيشتر روي آن تامل کنيد. به احتمال زياد اين همان اپ مزاحمي است که برايتان تبليغات ارسال مي کند.


3- يافتن اپ هاي مزاحم با کمک گوگل پلي


اين روش با استفاده از منبع اپ ها (اگر همه اپ ها را از گوگل پلي يا همان پلي استور دانلود و نصب کرده باشيد) کمک مي کند تا اپ هاي مزاحم را پيدا کنيد. البته همانطور که در پرانتز نيز گفتيم به شرطي مي توانيد از اين روش استفاده کنيد که اپ هايتان را از طريق گوگل پلي يا پلي استور دانلود کرده باشيد.


هر وقت که يک تبليغات پاپ آپ برايتان ظاهر شد:  • بلافاصله وارد پلي استور شويد و روي چند خط بالاي صفحه سمت چپ (معمولا) بزنيد.


اپ هاي مزاحم ، البان  • گزينه My apps & games را بزنيد (يعني اپ ها و بازي هاي نصبي شما).


اپ هاي مزاحم ، البان  • در بخش Installed (نصب شده ها) ترتيب چينش اپ ها را برحسب آخرين بار استفاده (Last Used) مرتب کنيد. در چند اپ ابتدايي نگاه کنيد و تامل کنيد. اگر ديديد اپي اشتباها آنجا هست، بله، شما اپ مزاحم را پيدا کرده ايد!


اپ هاي مزاحم ، البان اپ هاي مزاحم ، البان


4- کنترل کردن اپ هاي ادميني دستگاه


گاهي هنگام نصب يک اپ به دليل عجله و يا بي دقتي به آن اجازه هايي مي دهيد که بعدا برايتان دردسر مي شود. يکي از اجازه ها اجازه‎ي مديريتي يا همان ادميني است. براي ديدن اين اپها از طريق تنظيمات گوشي وارد بخش امنيت (Security) شويد. بعد روي گزينه اپ هاي ادميني دستگاه (Device admin apps) بزنيد.


اپ هاي مزاحم ، البان


اگر اپي ديديد که نبايد آنجا باشد، اين اجازه را از او بگيريد. اين کار به راحتي از همين بخش با غيرفعال کردنش قابل انجام هست.


5- استفاده از اپ هاي جلوگيري از تبليغات پاپ آپ 


يک روش ديگر، استفاده از اپ هاي شناسايي اپ هاي مزاحم ايجاد کننده تبليغات پاپ آپ هست. اين اپ ها بعد از نصب روي گوشي شما تشخيص مي دهند که کدام اپ يا اپ ها برايتان تبليغات پاپ آپ ارسال مي کند.


دو اپ AppWatch و AppBrain Ad Detector دو اپي هستند که اپ هاي مزاحم ايجاد کننده تبليغات را شناسايي و معرفي مي کنند.


با اپ هاي شناسايي شده چه بايد کرد؟


بعد از آنکه اپ هاي مزاحم شناخته شدند، اين که چه کاري بايد با آنها کرد، کاملا بستگي به خودتان دارد. راحت ترين کار حذف آنها است. اما راحت ترين کار هميشه بهترين نيست و بسياري از نيازمندي هاي کاربران را پوشش نمي دهد.


اپ هاي مزاحم ، البان اپ هاي مزاحم ، البان


اگر نياز داريد که اپ را نگه داريد، مي توانيد اعلان ها يا همان notificationهاي آن را خاموش کنيد. در بخش تنظيمات وارد بخش اپ ها شويد و اپ مزاحم مورد نظرتان را انتخاب کنيد. اجازه ارسال اعلان را از آن بگيريد و اين اجازه را قطع کنيد.


اگر مشکل حل نشد چه کار کنيم؟


اگر اپ هاي شما از جاهاي مختلف نصب شده باشند، ممکن است با روش هاي گفته شده نتوانيد اپ مزاحم را پيدا کنيد. روي اپ هاي مشکوک يعني اپ هاي نصبي از جاهايي به غير از گوگل پلي زوم کنيد. به ترتيب يکي يکي آن ها را غيرفعال يا پاک کنيد. اين کار را ادامه دهيد تا اپ مزاحم پيدا شود. اپ مزاحم در اين روش اپي است که بعد از پاک شدنش، ديگر تبليغاتي دريافت نخواهيد کرد ??


اما در هر يک از اين روش هاي گفته شده، چنانچه نياز به کمک داشتيد، خيالتان راحت، گروه تخصصي البان با مشاوره رايگان تلفني در خدمت شما خواهد بود. فقط کافي است از طريق سامانه البان به نشاني www.elbaan.com يک درخواست رايگان ثبت کنيد تا کارشناسان با شما تماس بگيرند.


 


منبع: تعميرات گوشي در محل البان


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معرفي مقالات و محصولات دستگاههاي جوش و برش خزرترانسفو Maria Sagar Tony سفرپين Christy katrak Maha Michele مجله اينترنتي هيرو